Aktualności FIO

„Warsztaty budowania modelu komunikacji i współpracy w oparciu o metodę Lego Serious Play”  

Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski Lokalna Grupa Działania serdecznie zaprasza na  

„Warsztaty budowania modelu komunikacji i współpracy w oparciu o metodę Lego Serious Play”  

realizowane w ramach programu Mikrodotacji NOWE FIO – WARMIA MAZURY LOKALNIE 5.

Warsztaty odbędą się 28 października 2022 r. w godz. 9.00-14.00 w Elblągu, ul. Komeńskiego 40, sala nr 8.


Warsztaty mają na celu wzmocnienie i rozwinięcie działań partnerskich w lokalnych aktywnościach społecznych oraz zbudowanie partnerskiej i efektywnej współpracy  sektora pozarządowego z samorządem lokalnym.

Poniżej informacja na temat warsztatów metodą Lego Serious Play od prowadzącego.
„Podczas wielu spotkań, seminariów, szkoleń uczestnicy nudzą się, o problemach tylko się dyskutuje a nie rozwiązuje. Czasem jest napięta atmosfera, robi się wręcz nerwowo. Przyczyn jest wiele. Podczas warsztatów Lego Serious Play będzie inaczej. Warsztaty organizowane od ponad 20 lat dla wielu korporacji, firm, instytucji ale i organizacji pozarządowych wykazują się dużą skutecznością. Wszyscy uczestnicy są zaangażowani, wnoszą swój wkład w dyskusję i poszukiwanie kreatywnych, nowatorskich, nieszablonowych rozwiązań. Panuje wzajemne poszanowanie i zrozumienie przedstawianych pomysłów. Efektywność pracowników znacznie wzrasta. A wszystko to podczas zabawy klockami lego. Tak, dokładnie zabawy… zabawy na poważnie.
Zabawa jest bardzo istotnym elementem pracy nad generowaniem rozwiązań. Zgadnie z psychologią rozwojową najlepiej uczymy się siebie i rozwijamy podczas dobrej zabawy, kiedy robimy coś, co nam sprawia przyjemność, radość. A jak pisał wielki filozof Platon – Podczas zabawy dowiesz się o człowieku więcej w ciągu jednej godziny niż dyskutując z nim cały rok.
Więcej o metodzie Lego Serious Play dowiecie się Państwo podczas warsztatów 28 października. 
I bez obaw, jeśli ktoś jeszcze nie układał klocków lego. Prowadzący warsztaty zapozna Państwa tym „językiem komunikacji” podczas sesji rozgrzewkowej, nauczy jak łączyć klocki ze sobą, jak używać ich do budowania metafor, do wyrażania naszych myśli, pomysłów, idei. 

Warsztaty składają się z kilku etapów, podczas których sesja rozgrzewkowa (warm up) jest obowiązkowym i nieodłącznym elementem. Następnie będziemy budować nasze indywidualne modele oraz dyskutować o nich. W fazie końcowej nasze modele połączymy w jeden super model będący odpowiedzią naszego problemu.”


Warsztaty poprowadzi certyfikowany coach Psychologii Pozytywnej w oparciu o metodę Lego Serious Play – Piotr Ambroziak www.bricks4business.com.pl

Skip to content