Nowa STRATEGIA wybrana!

Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski Lokalna Grupa Działania ma przyjemność ogłosić, że wniosek o wybór strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność, który złożyliśmy w dniu 7 czerwca 2023 r. został rozpatrzony pozytywnie!

W związku z powyższym przedstawiciele Zarządu KE LGD 21 grudnia 2023 r. zawarli z Zarządem Województwa Warmińsko-Mazurskiego Umowę o warunkach i sposobie realizacji strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność. Województwo Warmińsko-Mazurskie reprezentowali Pan Marcin Kuchciński – Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Pani Sylwia Jaskulska – Wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Oprócz strategii Stowarzyszenia Łączy Nas Kanał Elbląski LGD realizowanych będzie jeszcze 10 innych strategii obejmujących województwo warmińsko-mazurskie.

Łączna kwota wsparcia dla warmińsko-mazurskich LSR wynosi prawie 31 milionów euro, natomiast KE LGD do rozdysponowania dostało 3 062 500 euro.

LSR OW KE na lata 2023-2029 można znaleźć TU.

Serdecznie gratulujemy wszystkim LGD z naszego województwa i życzymy pomyślnej realizacji zaplanowanych działań!

fot. UM w W-M

oprac. UM w W-M

Lokalna Strategia Rozwoju Obszarów Wiejskich Kanału Elbląskiego 2023-2029 współfinansowana jest w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich dla interwencji LEADER objętej Planem Strategicznym dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027.

PJ