Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza w Olsztynie

ul. Lubelska 43 A
tel./fax 89 534-05-67, 527-71-89
www: www.wmirol.org.pl

Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza w Olsztynie reprezentuje interesy rolników – płatników podatku rolnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego. W swojej szerokiej działalności Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza koncentruje się na zwiększeniu wpływu rolników na sprawy związane z produkcją rolną. Stara się przekazać rolnikom informacje potrzebne do prowadzenia produkcji roślinnej i zwierzęcej oraz niezbędne do pełnego wykorzystania środków finansowych dostępnych w ramach unijnych programów skierowanych do producentów rolnych i mieszkańców obszarów wiejskich.

W-MIR współpracuje m.in z Regionalną Organizacją Turystyczną w Olsztynie i Lokalnymi Grupami Działania Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Jest członkiem wspierającym Stowarzyszenia Łączy Nas Kanał Elbląski LGD w Elblągu od 2006 roku. Reprezentuje ją 2 członków zwyczajnych zaliczanych do sektora społecznego.

W celu ułatwienia kontaktu rolników z pracownikami biura utworzono sześć oddziałów terenowych:

1. Bartoszyce: ul. Hubalczyków 2/16, 11-200 Bartoszyce, tel. 89 762-02-55, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;

2. Elbląg: ul. Grunwaldzka 2, 82-300 Elbląg, tel./fax 55 236-77-02, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;

3. Nowe Miasto Lubawskie: ul. Grunwaldzka 3, 13-300 Nowe Miasto Lubawskie, tel. 56 474-49-11, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;

4. Olecko: ul. Kolejowa 31, 19-400 Olecko, tel./fax 87 520-10-60;

5. Szczytno: ul. Lipperta 10, 12-100 Szczytno, tel./fax 89 624-01-49;

6. Giżycko: ul. Przemysłowa 2, 11-500 Giżycko, tel./fax 87 428-14-94.

Członkowie Izby Rolniczej

Członkami izb rolniczych w Polsce są wszystkie osoby fizyczne i prawne, które są podatnikami  podatku rolnego i podatku z działów specjalnych produkcji rolnej. Po reformie administracyjnej kraju w 1999 roku, Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza obejmuje swoim terenem działania następujące powiaty: Bartoszyce, Braniewo, Działdowo, Elbląg, Ełk, Giżycko, Gołdap, Iława, Kętrzyn, Lidzbark, Mrągowo, Nidzica, Nowe Miasto Lubawskie, Olecko, Olsztyn, Ostróda, Pisz, Szczytno, Węgorzewo.

Władze Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej

• Walne Zgromadzenie – organ stanowiący,
  • Zarząd – organ wykonawczy,
  • Komisja Rewizyjna – organ kontrolny,
  • Rady powiatowe – organy pomocnicze w rozwiązywaniu problemów rolników danego powiatu.

Walne Zgromadzenie

Przewodniczący Rad Powiatowych i Delegaci do Walnego Zgromadzenia stanowią z mocy prawa Walne Zgromadzenie Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej. Reprezentanci poszczególnych Rad Powiatowych Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej wchodzą w skład Walnego Zgromadzenia W-MIR.