Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentMultithumb has a deprecated constructor in /home/mediad/domains/kanal-elblaski-lgd.pl/public_html/plugins/content/multithumb/multithumb.php on line 20

Gmina Pasłęk

Paweł Tucki | . Opublikowano w Partnerzy

Urząd Miejski w Pasłęku
Plac Świętego Wojciecha 5,
14-400 Pasłęk
tel. 55 248 20 01, fax 55 248 31 80
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www: www.paslek.pl

 

Ludność:                                       19 590 faktycznie zamieszkałych –  stan na 31.12.2015 r.
Powierzchnia:                             264 km2
Gęstość zaludnienia:               74 osoby na km2
Liczba miejscowości:               69

Liczba sołectw:                          38

Największą atrakcją turystyczną Miasta i Gminy Pasłęk jest zespół Starego Miasta z murami obronnymi z XIV wieku, jednymi z najdłuższych murów obronnych w północnej Polsce (1200m) wraz z dwiema Bramami Kamienną i Młyńską; Kanał Elbląski z zespołem pięciu pochylni, z czego dwie znajdują się w gminie Pasłęk. Są to pochylnia Buczyniec i Kąty oraz częściowo Oleśnica.

Na terenie gminy zarejestrowanych jest 30 pomników przyrody, występuje też szereg obiektów o charakterze zabytkowym. W Pasłęku miejscem rekreacji mieszkańców są dwa zbiorniki wodne i Park Ekologiczny im. Stanisława Pankalli.

Przez gminę przebiegają turystyczne szlaki piesze i rowerowe. Szczególną atrakcją dla ludzi chcących aktywnie odpoczywać jest pole golfowe Sand Valley Golf & Country Club w Pasłęku. Wyróżnia się wyjątkowym krajobrazem, a jego centralnym punktem jest piaszczysty wąwóz.