Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentMultithumb has a deprecated constructor in /home/mediad/domains/kanal-elblaski-lgd.pl/public_html/plugins/content/multithumb/multithumb.php on line 20

Gmina Miłomłyn

Paweł Tucki | . Opublikowano w Partnerzy

Gmina Miłomłyn

Urząd Miasta i Gminy w Miłomłynie
ul. Twarda 12;
14–140 Miłomłyn
tel. 89 642-58-01; fax. 89 642-58-02
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www: www.milomlyn.pl

Region: Warmia i Mazury
Powiat: Ostródzki
Położenie: Północna Polska

Ludność:                                  5 042 faktycznie zamieszkałych – stan na 31.12.2015 r.
Powierzchnia gminy:          161 km²
Gęstość zaludnienia:          31 osób na km2
Liczba miejscowości:          31

Liczba sołectw:                     13

Największą atrakcją Gminy jest początek szlaku Kanału Elbląskiego i śluza Zielona

Jedną z najbardziej atrakcyjnych i wartych odwiedzenia miejscowości w zachodniej części Mazur jest Miłomłyn. Można tu znakomicie wypocząć, aktywnie spędzić wolny czas lub zostać na dłużej, korzystając z bogatej oferty inwestycyjnej.
Spotkacie tu Państwo gościnnych ludzi oraz odkryjecie wiele urokliwych zakątków. Miłomłyn to wiele interesujących i ciekawych zabytków, wśród których na szczególną uwagę zasługują: neogotycki Kościół Parafialny pod wezwaniem św. Bartłomieja, zbudowany w latach 1898-1901,
z wykorzystaniem oryginalnej, północnej ściany kościoła z XIV; gotycka dzwonnica z XIV w. spełniająca niegdyś funkcje obronne; fragmenty dawnych fortyfikacji miejskich z XIV w. Do dziś zachowały się resztki murów obronnych wzniesionych z kamienia polnego i czerwonej cegły. śluza komorowa na Kanale Elbląskim jest ciekawym zabytkiem sztuki hydrotechnicznej z XIX wieku. Na terenie Miasta i Gminy Miłomłyn wiele jest miejsc, gdzie można cieszyć oczy nieskażoną przyrodą. Miłomłyn zaprasza do renomowanych hoteli: zespołu pałacowo-parkowego z XIX w. w Karnitach, hotelu "Miłomłyn", które oferują wspaniały wypoczynek w zaciszu leśnym, korty tenisowe, saunę, polowania, przejażdżki konne w siodle i zaprzęgach, rejsy statkiem po kanale i jeziorach mazurskich. Interesujące możliwości turystom ceniącym wygodę stwarzają też Zajazd Przystanek Piławki oraz Ośrodek Wypoczynkowy "Tarda". Na osoby, które tęsknią za sielskimi krajobrazami, jazdą konną, zdrową żywnością czekają liczne kwatery agroturystyczne. Na terenie gminy wytyczone i oznakowane zostały 3 trasy rowerowe o różnej długości i stopniu trudności. Co roku w czerwcu zjeżdżają się tu amatorzy dwóch kółek z różnych zakątków kraju, aby uczestniczyć w cyklicznym rajdzie rowerowym. Gmina Miłomłyn to nie tylko wypoczynek, ale również wiele możliwości inwestycyjnych.