Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentMultithumb has a deprecated constructor in /home/mediad/domains/kanal-elblaski-lgd.pl/public_html/plugins/content/multithumb/multithumb.php on line 20

Gmina Godkowo

Paweł Tucki | . Opublikowano w Partnerzy

Urząd Gminy w Godkowie
14-407 Godkowo
tel. 55 248 81 55, fax 55 239 43 52
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.uggodkowo.bip.doc.pl

Region: Warmia i Mazury
Powiat: Elbląski
Położenie: Północna Polska

Ludność:                                  3 186 faktycznie zamieszkałych – stan na 31.12.2014 r.
Powierzchnia:                        167 km2
Gęstość zaludnienia:           19 osób na km2
Liczba miejscowości:           33

Liczba sołectw:                      22


Do atrakcji turystyczno - krajoznawczych należy zaliczyć rejon miejscowości Klekotki i Jeziora Zimnochy.

Położenie geograficzne:
Gmina Godkowo położona jest w Powiecie Elbląskim; mezoregion Równina Warmińska. Płożenie Gminy oraz rozwijająca się baza noclegowa i gastronomiczna, nieskażone środowisko, wynikające z oddalenia od aglomeracji przemysłowych sprawiają, że jest to doskonałe miejsce na wypoczynek.

Atrakcje turystyczne Gminy Godkowo:

Rezerwat przyrody "Ostoja Bobrów na Rzece Pasłęce".

Obszary Chronionego Krajobrazu Rzeki Wąskiej, Doliny Pasłęki i Słobicki.

Jezioro Zimnochy i Hotel Młyn Klekotki.

Kościoły w Dobrym i Skowronach.

Możliwości inwestycyjne:

Jest to gmina rolnicza, mająca korzystne warunki zwłaszcza do rozwoju rolnictwa ekologicznego. Gmina od wschodu ograniczona jest doliną rzeki Pasłęki stanowiącej Obszar Chronionego Krajobrazu. Od południa zaś ograniczona jest doliną rzeki Wąskiej, ze stokami i rozcięciami erozyjnymi strefy krawędziowej Pojezierza Iławskiego ze wzgórzami morenowymi. Obszar ten charakteryzuje się dużym udziałem terenów o spadkach przekraczających 10%. W gminie Godkowo wprowadzono 3 Obszary Chronionego Krajobrazu: Rzeki Wąskiej, Słobicki, Doliny Pasłęki. W celu ochrony fauny i flory utworzono rezerwat przyrody „Ostoja Bobrów na Rzece Pasłęce''.

Czyste środowisko oraz znaczny stopień zalesienia gminy (ponad 20%) sprzyjają rozwojowi turystyki krajoznawczej. Gmina ma wspaniałe warunki do wypoczynku dla osób lubiących ciszę, spokój i przyrodę. Można uprawiać, łowiectwo i korzystać z bogactwa runa leśnego.