Questing w małym paluszku

Zapraszamy na szkolenia z tworzenia questów pn. "Questing w małym paluszku". Questing to metoda narracji o dziedzictwie miejsca. Szkolenia odbędą się w godz. 9.00 - 17.00 kolejno:

18 września 2019 roku w Pasłęku, Urząd Miejski, sala rycerska

19 września 2019 roku w Miłomłynie, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury

20 września 2019 roku w Suszu, Urząd Miejski, sala sesyjna

Efektem szkolenia będą wyłonione zespoły do tworzenia questów i nowe questy.

Zadanie jest realizowane w Questingowym Projekcie Współpracy trzech LGD:

LGD Krzemienny Krąg w Bałtowie

LGR Wielkie Jeziora Mazurskie w Węgorzewie

LGD Kanał Elbląski w Elblągu

SMAK wyróżniony

Miło mi poinformować, że Kapituła Konkursu im. Czernieckiego na najlepszą publikację o lokalnych i regionalnych kulinariach postanowiła przyznać w 2019 roku wyróżnienia zgłoszonym publikacjom.
Wśród wyróżnionych jest też SMAK - wspólne dzieło 4 LGD:
LGD Barcja
LGD Kanał Elbląski
LGD Trzy Doliny
LGD Ziemia Łańcucka
Jesteśmy więc zaproszeniu po odbiór nagród 14 września 2019 roku do Bacówki na Zadzielu w miejscowości Rozdziele, gm. Żegocina podczas IX Festiwalu Rosołu. Festiwal rozpoczyna się o 14:00, wręczenie Pucharu odbędzie się o godz. 17:00.

- zaprasza Krzysztof Kwatera

To już druga wyróżniona publikacja. Pierwsze wyróżnienie otrzymaliśmy za przewodnik kajakowy "Od Wisły do Wisły" - współpraca z LGD Ziemia Lubawska.

Równać szanse 2019

Zapraszamy do udziału w konkursie grantowym "Równać Szanse" skierowanym do lokalnych organizacji pozarządowych, gminnych domów kultury i bibliotek, Ochotniczych Straży Pożarnych oraz nieformalnych grup dorosłych (które chcą założyć organizację pozarządową), z małych miejscowości do 20 000 mieszkańców. Równać Szanse to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, a jego operatorem jest Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży. Partnerem regionalnym jest Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych „STOPA”.

Maksymalna kwota dotacji w konkursie wynosi 8.500 zł na działania z młodzieżą. Termin składania wniosków konkursowych mija 7.10.2019. Więcej informacji w załączeniu.

Pozdrawiam,

Agata Markuszewska

Dział Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich

Tel.: +48 22 623 2838

www.ksow.pl

Szkolenie i doradztwo w naborach wniosków

3 września 2019 roku pracownicy biura Kanał Elbląski LGD przeprowadzili szkolenie nt. ogłoszonych naborów wniosków. Było w wnioskach, o kryteriach wyboru, o biznesplanach na tworze i rozwijanie firm, tworzenie i rozwijanie inkubatora przetwórstwa lokalnego. Miało być o projektach grantowych.

Poniżej prezentacje z warsztatów.

Doradzamy wnioskodawcom co i jak, w godzinach 7.00-15.00, w dniach roboczych. Nie doradzamy w ostatnim dniu naboru wniosków. Regulamin doradztwa poniżej:

Nabory 20/2019/PI - tworzenie firm

Od 6 do 20 września 2019 roku trwają nabory wniosków na tworzenie firm na obszarze LGD Kanału Elbląskiego. Zadysponowana kwota dotacji to 200.000,00 zł.

Komplet dokumentacji konkursowej pod linkiem: