Trasy rowerowe Krainy Kanału Elbląskiego

Trwa monitoring tras rowerowych Krainy Kanału Elbląskiego i odnowienie oznakowania Szlaku Pocztyliona. Sprawozdania z konserwacji i monitoringu trzech tras rowerowych wskazują na bardzo duże braki w oznakowaniu i konieczność jego uzupełnienia.

Rozpoczyna się także znakowanie trasy rowerowej Kanału Elbląskiego z Elbląga do Ostródy oraz tras łącznikowych Rychliki - Bartno i Wenecja - Kanał Bartnicki.

Moja SMART wieś - konkurs

Szanowni Państwo,

Zapraszamy serdecznie do udziału w konkursie „Moja SMART wieś”.
Poszukujemy pomysłów i inicjatyw, które poprawiają jakość życia na wsi. Czekamy na opisy rozwiązań, w których wykorzystano nowoczesne technologie, między innymi w zakresie edukacji, usług społecznych, zdrowia, transportu, energii, handlu, czy też gospodarki odpadami. Jednak zakres tematyczny nie jest ograniczony wyłącznie do wskazanych dziedzin. Liczymy również na opisy wszelkich innych inicjatyw, które sprawiły, że dzięki wykorzystaniu innowacyjnych technologii Państwa wieś stała się bardziej przyjazna.

Zgłoszenia do konkursu oraz prace konkursowe należy składać do 15 września 2019 roku.

Konkurs organizowany jest przez Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN wraz z partnerami - Fundacją Wspomagania Wsi, Związkiem Gmin Wiejskich RP, RURBAN Wieś-Miasto-Region w ramach programu Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. Współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej.

Więcej informacji o konkursie przedstawiamy na Witrynie Wiejskiej.

Zachęcamy Państwa do pobrania, wydrukowania i powieszenia w widocznym miejscu w Państwa miejscowości plakatu reklamującego konkurs. [Plakat do ściągnięcia]

Zespół Fundacji Wspomagania Wsi

LSR i załączniki obowiązujące w naborach 14/2019/PI, 15/2019/PI, 16/2019/PG

LSR i załączniki obowiązujące w naborach:

14/2019/PI - podejmowanie działalności gospodarczej

15/2019/PI - rozwijanie działalności gospodarczej

16/2019/PG - aktywna wieś, świetlica, świadomy obywatel w projekcie grantowym zostały przeniesione do ARCHIWUM i znajdują się pod linkami:

1. LSR z 7 listopada 2018 roku - aneks nr 6 z 28.11.2019 roku:

2. Zał. z 10 kwietnia 2018 roku

3. Historia naborów wniosków 14/2019/PI, 15/2019/PI, 16/2019PG znajduje się pod linkiem:

Zmiany zostały wprowadzone ze wględu na czytelność dla wnioskodawców. Za utrudnienia przepraszamy.

Zmiana LSR OW KE i dodatkowe środki

27 czerwca 2019 roku Zarząd Województwa przyjął zmiany Lokalnej Strategii Rozwoju pod dodatkowe środki PROW 2014-2020. W zawiązku z tym planowany limit dotacji wynosi odpowiednio:

1.172.229,96 PLN na zakres: rozwijanie działalności gospodarczej, a tym 840.000 PLN z dodatkowych środków PROW 2014-2020;

300.000 PLN na zakres: tworzenie lub rozwój inkubatorów przetwórstwa lokalnego, w tym 300.000 PLN z dodatkowych środków PROW 2014-2020;

87.905,94 PLN - projekt grantowy - aktywna wieś, świetlica, świadomy obywatel na zakres: rozwój ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej lub kulturalnej z oszczędności limitu w poprzednich naborach. Wnioski na zadania projektu grantowego.

Nabory wniosków w ww zakresach planowane są na 6-20 września 2019 roku. Nabory wniosków poprzedzą warsztaty tworzenia wniosków i biznesplanów.

Czekamy również z doradztwem w biurze Kanał Elbląski LGD od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00. Za doradztwo w biurze Kanał Elbląski LGD przysługuje wnioskodawcom 1 punkt w kryteriach oceny operacji i zadań.

Nie będzie natomiast spotkań informacyjnych w gminach przed planowanymi naborami wniosków.

Poniżej Lokalna Strategia Rozwoju Obszarów Wiejskich Kanału Elbląskiego i zmienione załączniki oraz harmonogram ogłaszania naborów wniosków, przyjęty przez Zarząd KE LGD 28 maja 2019 roku i zatwierdzony przez Zarząd Województwa 27 czerwca 2019 roku aneksem Nr 7 do umowy ramowej LSR OW KE 2016-2023.

Starsze wersje LSR i załączników oraz dokumentacja z naboru znajduje się w ARCHIWUM pod linkiem:

S.Pańczuk

Questingowy projekt współpracy w realizacji

25 lipca 2019 roku została zawarta partnerska umowa na realizację Questingowego Projektu Współpracy 3 LGD:

1. LGD Krzemienny Krąg

2. LGD Kanał Elbląski

3. LGR Wielkie Jeziora Mazurskie

W lipcu rozpoczynamy testowanie 12 questów, potem tworzymy 12 nowych questów i promujemy. Gościmy też  u nas LGR Wielkie Jeziora Mazurskie z wizytą studyjną.

W załączeniu Umowa: