30 czerwca 2016 r. w 215 rocznicę urodzin Georga Jacoba Steenke rozpoczynamy rok poświęcony twórcy Kanału Elbląskiego. Ostatnie zdanie z nekrologu umieszczonego w branżowym biuletynie budownictwa, jakże aktualne również dzisiaj, to motto wystawy przygotowanej w Izbie Historii Kanału Elbląskiego przy pochylni Buczyniec przez Stowarzyszenie Miłośników Kanału Elbląskiego “NAVICULA” oraz Żeglugę Ostródzko-Elbląską. Poprzez szereg przedsięwzięć, w dniu urodzin i następnych, pragniemy przybliżyć Wam  postać twórcy Kanału Elbląskiego. Więcej pod linkiem: http://navicula.org.pl/o-nas/kanal-elblaski/303-215-rocznica-urodzin-georga-jacoba-steenke

loga2„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Operacja pn. „Strona internetowa na potrzeby opracowania LSR www.kanal-elblaski-lgd.pl” jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19. Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Celem jest wspieranie lokalnego rozwoju na obszarach wiejskich. Planowane wyniki operacji: realizacja Planu włączenia społeczności lokalnej w proces przygotowania LSR 2016-2023. Strona prowadzona jest przez Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski Lokalna Grupa Działania, 82-300 Elbląg, ul, J. A. Komeńskiego 40, 82-300 Elbląg, tel. 55 239-49-61, 55 643-58-45, 602-516-830, Biuro Kanał Elbląski LGD czynne od poniedziałku do piątku w godz. 7:00-15:00 e-mail: biuro@kanal-elblaski-lgd.pl, www.kanal-elblaski-lgd.pl, www.kanalelblaski.eu, www.facebook.com/pages/LGD-Kanał-Elbląski

II Forum LGD Warmii i Mazur

włącz .

II Forum LGD Warmii i Mazur - szlaki rowerowe jako produkt turystyczny Warmii i Mazur, które odbędzie się 23-24 listopada 2009 roku w Elblągu ma za zadanie:

1. Zawarcie porozumienia o współpracy 14 Lokalnych Grup Działania Warmii i Mazur.
  2. Wypracowanie znaczącego produktu turystycznego Warmii i Mazur na bazie szlaków rowerowych.
  3. Przygotowanie realizacji sieciowych zadań LGD Warmii i Mazur.

Celem Prozumienia o współpracy LGD Warmii i Mazur jest:

1. Wspólna edukacja, sumowanie wiedzy i doświadczenia.
  2. Integracja LGD wokół wspólnych działań.
  3. Samopomoc LGD, wsparcie merytoryczne, organizacyjne.

Zagadnienia związane ze szlakami rowerowymi obejmują:

1. Przegląd planowania i zarządzania szlakami rowerowymi przez Urząd Marszałkowski i  Warmińsko-Mazurskie Biuro Planowania Przestrzennego w Olsztynie, PTTK Oddział w Elblągu i Olsztynie, LGD Warmii i Mazur oraz LGD wokół Międzynarodowej Trasy Rowerowej R-1.
  2. Wykład Członka Komisji Turystyki Kolarskiej ZG PTTK Krzysztofa Mieczkowskiego nt. tworzenia i znakowania szlaków rowerowych.
  3. Propozycje zagospodarowania szlaków rowerowych przez sieć wsi tematycznych oraz międzynarodowych projektów współpracy wokół szlaków rowerowych.
  4. Cykl wykładów profesora Janusza Majewskiego nt. tworzenia innowacyjnych produktów turystycznych.

Ponadto w trakcie II Forum planowane są:

1. Warsztaty dotyczące tworzenia logo i layoutu, struktury strony internetowej oraz informatora LGD Warmii i Mazur.
  2. Dyskusje wokół tematu III Forum i Wiosennego Festiwalu LGD Warmii i Mazur, Księgi Znakarskiej Szlaków Turystycznych Warmii i Mazur, realizacji lokalnych strategii rozwoju i sposobów ich finansowania.

Do udziału w dwudniowym forum zgłosiło się łącznie 107 osób, ściśle związanych z tematyką szlaków rowerowych, lokalnymi grupami działania, organizacjami pozarządowymi.

II Forum LGD Warmii i Mazur jest organizowane przez Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski Lokalna Grupa Działania w Elblągu we współpracy z Powiatem Elbląskim, Sekretariatem Regionalnym  Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Województwa Warmińsko - Mazurskiego oraz 14 LGD Warmii i Mazur.

S.Pańczuk