Powiatowa Rada Działalności Pożytku Publicznego w Elblągu uprzejmie informuję, że 28 maja 2015 r. kończy się dotychczasowa kadencja Rady na lata 2013-2015. W związku z powyższym Rada zwraca się do organizacji pozarządowych powiatu elbląskiego o wytypowanie spośród swoich członków kandydatów do składu Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego na nową kadencję 2015-2017 r.W związku z powyższym prosi się o wskazanie kandydata z imienia i nazwiska, nazwę organizację, adres i numer telefonu w terminie do dnia 21.04.2015 r. na adres: mailem: ngo.powiat.elblaski@wp.pl.Z poważaniemW-ce Przewodnicząca Rady Iwona Kowalska

II Forum LGD Warmii i Mazur

włącz .

II Forum LGD Warmii i Mazur - szlaki rowerowe jako produkt turystyczny Warmii i Mazur, które odbędzie się 23-24 listopada 2009 roku w Elblągu ma za zadanie:

1. Zawarcie porozumienia o współpracy 14 Lokalnych Grup Działania Warmii i Mazur.
  2. Wypracowanie znaczącego produktu turystycznego Warmii i Mazur na bazie szlaków rowerowych.
  3. Przygotowanie realizacji sieciowych zadań LGD Warmii i Mazur.

Celem Prozumienia o współpracy LGD Warmii i Mazur jest:

1. Wspólna edukacja, sumowanie wiedzy i doświadczenia.
  2. Integracja LGD wokół wspólnych działań.
  3. Samopomoc LGD, wsparcie merytoryczne, organizacyjne.

Zagadnienia związane ze szlakami rowerowymi obejmują:

1. Przegląd planowania i zarządzania szlakami rowerowymi przez Urząd Marszałkowski i  Warmińsko-Mazurskie Biuro Planowania Przestrzennego w Olsztynie, PTTK Oddział w Elblągu i Olsztynie, LGD Warmii i Mazur oraz LGD wokół Międzynarodowej Trasy Rowerowej R-1.
  2. Wykład Członka Komisji Turystyki Kolarskiej ZG PTTK Krzysztofa Mieczkowskiego nt. tworzenia i znakowania szlaków rowerowych.
  3. Propozycje zagospodarowania szlaków rowerowych przez sieć wsi tematycznych oraz międzynarodowych projektów współpracy wokół szlaków rowerowych.
  4. Cykl wykładów profesora Janusza Majewskiego nt. tworzenia innowacyjnych produktów turystycznych.

Ponadto w trakcie II Forum planowane są:

1. Warsztaty dotyczące tworzenia logo i layoutu, struktury strony internetowej oraz informatora LGD Warmii i Mazur.
  2. Dyskusje wokół tematu III Forum i Wiosennego Festiwalu LGD Warmii i Mazur, Księgi Znakarskiej Szlaków Turystycznych Warmii i Mazur, realizacji lokalnych strategii rozwoju i sposobów ich finansowania.

Do udziału w dwudniowym forum zgłosiło się łącznie 107 osób, ściśle związanych z tematyką szlaków rowerowych, lokalnymi grupami działania, organizacjami pozarządowymi.

II Forum LGD Warmii i Mazur jest organizowane przez Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski Lokalna Grupa Działania w Elblągu we współpracy z Powiatem Elbląskim, Sekretariatem Regionalnym  Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Województwa Warmińsko - Mazurskiego oraz 14 LGD Warmii i Mazur.

S.Pańczuk