Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentMultithumb has a deprecated constructor in /home/mediad/domains/kanal-elblaski-lgd.pl/public_html/plugins/content/multithumb/multithumb.php on line 20

Podpisana umowa na funkcjonowanie LGD w 2009 roku

| . Opublikowano w Aktualności

Umowa przyznania pomocy  w ramach działania "Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich pomiędzy Samorządem Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie a Stowarzyszeniem Łączy Nas Kanał Elbląski LGD w Elblągu zostala podpisana 5 października 2009 roku. Wartość umowy wynosi 402 757,94 zł i obejmuje refundację bieżących kosztów administracyjnych oraz pozostałych kosztów aktywizacji i nabywania umiejętności.

W ramach kosztów bieżących można sfinansować m.in.: wynagrodzenie Rady, pracowników, obsługi księgowej i prawnej, aktualizacji strategii oraz koszty delegacji pracowników, Zarządu i Rady, najem pomieszczeń biurowych, zakup i utrzymanie sprzętu.

W ramach kosztów pozostałych refundacji może podlegać: opracowanie i aktualizacja strony www, doradztwo w zakresie przygotowania wniosku na realizację operacji, szkolenia pracowników, członków Zarządu i Rady, druk mapy i przewodnika o obszarze Kanału Elbląskiego, informatora o LGD i LSR, materiały promocyjne i rajd Szlakiem Pocztyliona, warsztaty szkoleniowe, spotkania informacyjne i aktywizujące lokalnych liderów - beneficjentów operacji w ramach osi IV LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i Rolnictwa na lata 2007 - 2013.

Z uwagi na bardzo krótki czas pozostały do realizacji zaplanowanych zadań w 2009 roku wspomniana kwota nie zostanie wykorzystana w ramach przyznanego na 2009 rok limitu środków. Limit ten zostanei przesuniętry na lata 2011 - 2015

S.Pańczuk