Przyłącz się ...

| . Opublikowano w Aktualności

Na prośbę Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży o upowszechnienie informacji o programie "Make a Connection - Przyłącz się", zamieszcam poniżej przesłany tekst:

"Z dniem 3 września 2009 roku Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży oraz firma Nokia ogłaszają rozpoczęcie IX edycji programu "Make a Connection - Przyłącz się".

Program skierowany jest do młodzieży w wieku 16 - 22 lat z terenu całej Polski i ma na celu wsparcie młodzieżowych projektów lokalnych, umożliwiając tym samym młodym ludziom aktywne włączenie się w źycie społeczne oraz wszechstronny rozwój osobisty. Grupy młodzieżowe, których pomysły zostaną zaakceptowane, otrzymają dotacje w wysokości od 2000 do 4500 zł na realizację zaproponowanych przez siebie projektów na rzecz lokalnej społeczności. Warunkiem udziałuu w konkursie jest nadesłanie projektu wraz z budżetem, przygotowanych według wzoru dostępnego na stronie internetowej www.makeaconnection.pl.

Do wzięcia udziału w konkursie zapraszamy grupy młodzieżowe (grupy nieformalne, samorządy szkolne, lokalne stowarzyszenia utworzone i kierowane przez młodzież itp.).

Nadsyłane projekty powinny spełniać następujące warunki:
ˇ Grupa powinna składać się z co najmniej 8 osób w wieku od 16 do 22 lat.
ˇ Odbiorcami planowanych działań powinny być lokalne społeczności i ich członkowie, czyli mieszkańcy miejscowości, rówieśnicy, dzieci, sąsiedzi, etc.
ˇ Proponowane działania powinny być samodzielnie zaplanowane i realizowane przez grupę, a nie kierowane przez dorosłych.
ˇ Grupa może ubiegać się o dotację w wysokości od 2 000 do 4 500 złotych.
ˇ Projekty nie mogą być związane z budową boisk piłkarskich.
ˇ Proponowane działania powinny rozpoczynać się nie wcześniej niż 1 lutego 2010, a kończyć nie później niż 31 sierpnia 2010 roku.

Termin nadsyłania projektów upływa 19 października 2009 roku (decyduje data stempla pocztowego).
Dodatkowe informacje można uzyskać na stronie internetowej programu "Make a Connection - Przyłącz się" : www.makeaconnection.pl lub kontaktując się z Polską Fundacją Dzieci i Młodzieży: Tel. (0 22) 826 10 16, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.."

S.Pańczuk