Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentMultithumb has a deprecated constructor in /home/mediad/domains/kanal-elblaski-lgd.pl/public_html/plugins/content/multithumb/multithumb.php on line 20

Nabór do szkoły liderów

| . Opublikowano w Aktualności

Szanowni Państwo!

Informujemy, że rozpoczęła się rekrutacja do XVII Szkoły Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego, do udziału w której serdecznie zapraszamy. Szkoła Liderów jest intensywnym szkoleniem dla osób z doświadczeniem w działalności publicznej - instytucjach i inicjatywach obywatelskich, środowiskach opiniotwórczych, partiach politycznych i organizacjach pozarządowych.

Jest to inicjatywa skierowana szczególnie do ludzi aktywnych w skali lokalnej, chcących podnieść swoje zdolności przywódcze i liderskie tak, by skuteczniej działać i motywować lokalną społeczność, chociażby w ramach Lokalnej Grupy Działania.

Bardzo zależy nam na kształceniu lokalnych i ogólnopolskich liderów, dlatego prosimy o przesłanie tej wiadomości do wszystkich, którym idea liderstwa jest bliska.

Poniżej zawarte są dokładne informacje o tegorocznej rekrutacji, w załączniku zamieszczamy ankietę zgłoszeniową i ogólną informację w formacie [PDF] na temat idei Szkoły Liderów.

Szkoła odbędzie się w dniach 14-25 października 2009 roku w Popowie koło Serocka, niedaleko Warszawy. Na zgłoszenia czekamy do 22 września 2009 roku.

Celem Szkoły jest edukacja liderek i liderów życia publicznego, poprzez przekazanie im umiejętności i wiedzy potrzebnych w działalności społeczno-politycznej oraz stworzenie przestrzeni do kształtowania postaw i poglądów.
Gośćmi i wykładowcami dotychczasowych edycji Szkół byli: politycy, dyplomaci, wykładowcy uniwersyteccy, dziennikarze, przedstawiciele biznesu.
Szkoła promuje model działacza publicznego, który swoją działalność opiera na potrzebach środowiska, interesie publicznym, zrozumieniu idei: debaty publicznej, partycypacji społecznej oraz współdziałania trzech sektorów społeczeństwa obywatelskiego, szczególnie w kontekście zagadnień aktualnych - a zatem m.in. recesji ekonomicznej i dyskusji na temat roli kobiet w funkcjonowaniu społeczeństwa obywatelskiego.
Absolwentami Szkół są m.in. parlamentarzyści, burmistrzowie, wójtowie, radni, znani działacze społeczni i pozarządowi.

PROGRAM SZKOŁY

Program szkoły składa się z trzech elementów:

* rozwoju umiejętności - intensywne treningi umiejętności społecznych dot. m.in.: przywództwa, budowania zespołu, zarządzania projektami, komunikacji, wystąpień publicznych,

* zdobywania wiedzy - wykłady, stoliki eksperckie, case studies, panele dyskusyjne poświęcone aktualnym problemom społeczno-politycznym Polski, a
także problemom konfliktu i konsensusu, wykluczenia, korupcji, lustracji, polityki zagranicznej, społecznej odpowiedzialności biznesu, kultury itp.,

* kształtowania postaw i poglądów - debaty oraz konwersatoria uzupełniające i podsumowujące omawianą tematykę.

WARUNKI I HARMONOGRAM REKRUTACJI

Do udziału w Szkole zapraszamy osoby, które:

* ukończyły 20 lat,

* są liderkami/liderami w swoich środowiskach,

* od co najmniej 2 lat angażują się w życie społeczno-polityczne,

* chcą wzmacniać swoje kompetencje liderskie.

Osoby zainteresowane powinny wypełnić i wysłać formularz zgłoszeniowy, znajdujący się w załączniku tego maila, dostępny również do pobrania na stronie www.szkola-liderow.pl, wraz z max 2 listami polecającymi lub materiałami poświadczającymi działalność, a następnie przesłać go na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Drugim etapem rekrutacji będzie rozmowa kwalifikacyjna.

* 20 sierpnia - 22 września 2009 roku - termin przysłania zgłoszeń oraz listów polecających

* 24 września 2009 roku - ogłoszenie listy osób zakwalifikowanych na rozmowy kwalifikacyjne

* 28-30 września 2009 roku - rozmowy kwalifikacyjne w Warszawie

* 2 października 2009 roku - ogłoszenie listy uczestników Szkoły


Uczestnicy/uczestniczki pokrywają część kosztów uczestnictwa w projekcie w wysokości 550 zł, pozostałe koszy są pokryte przez partnerów XVII Szkoły Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego. Więcej informacji na stronie http://szkola-liderow.pl/x/462079 i w załączniku w formacie [PDF].

Kontakt:
Paweł Krzywicki,
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. (+48) 22 556 82 52

Jacek Plewicki
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. (+48) 22 556 82 52

www.szkola-liderow.pl