Wizyta studyjna w Pasłęku

Paweł Tucki | . Opublikowano w Aktualności

W ramach projektu "Program LEADER kuźnią lokalnych liderów", 13 czerwca 2009 roku w Pasłęku przebywała grupa liderów z terenu LGD Kanału Elbląskiego. Od godz. 10 - tej zwiedzano Pasłęk - Stare Miasto, w tym Bramę Kamienną, mury obronne, kościół p.w. św. Bartłomieja, ratusz i XIX wieczne kamieniczki.  Uczestników wizyty studyjnej po Pasłęku oprowadzała Pani Zofia Warszawik.
Pomimo deszczowej pogody do bardzo udanych należy spacer po Polu Golfowym w Pasłęku i zaliczone dołki w Akademii Golfa pod okiem instruktora Paul'a  McLoughlin'a. Po Polu Golfowym oprowadzała i zasady gry w golfa przedstawiła Pani Joanna Łopacka.
Ze względu na padający deszcz i rozmoczone gruntowe drogi zrezygnowano z przejażdżki linijką i bryczką konną, oczekujących w Stadninie Koni w Rzecznej.
Grupa uczestniczyła w pochodzie aniołów podczas V Międzyregionalnego Zlotu Miłośników Aniołów w Aniołowie, zapoznała się z warsztatami rzemiosła: ceramiki i pieczenia chleba, koronki, rzeźbiarstwa. Podziwiała  występy szczudlarzy i młodzieżowych zespołów artystycznych: śpiewu i tańca.

Zadanie dofinansowuje Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Kolejna wizyta studyjna jest planowana na 30 sierpnia 2009 roku w Rudzienicach podczas 760 - lecia Rudzienic.

S.Pańczuk