Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentMultithumb has a deprecated constructor in /home/mediad/domains/kanal-elblaski-lgd.pl/public_html/plugins/content/multithumb/multithumb.php on line 20

Pierwsze projekty przyjęte

Od 6 do 20 maja 2019 roku trwają nabory wniosków na podejmowanie działalności gospodarczej, rozwijanie działalności gospodarczej, zadania do projektu grantowego.

Przyjęliśmy już dwa pierwsze wnioski na podejmowanie działalności gospodarczej.

Przyjęte wnioski będą podlegać ocenie wstępnej przez pracowników biura Kanał Elbląski LGD, a potem zgodności z LSR przez Radę Stowarzyszenia - na podstawie kryteriów wyboru i oceny operacji. Mamy na to 52 dni.

Po ocenie wstępnej i ocenie zgodności z LSR wybrane przez Radę wnioski trafiają do oceny formalnej i merytorycznej do Urzędu Marszałkowskiego.

Z tymi wnioskodawcami, których wnioski przejdą pozytywną ocenę formalną i merytoryczną Zarząd Województwa podpisuje umowy na dotacje. Od tego momentu Beneficjenci dotacji mogą realizować zadania (zwane w PROW operacjami).

Dotacje Beneficjentom są przekazywane na podstawie tzw. wniosków o ptatność z tym, że w każdym działaniu jest nieco inna procedura.

Dla przypomnienia - kryteria wyboru operacji przez Radę Stowarzyszenia w projektach indywidualnych i zadań w projekcie grantowym.

S.Pańczuk