Podsumowanie 2018 roku i plany na 2019 rok

DSC06022W 2018 roku udało się nam wspólnie zrealizować wiele spraw i były to:

1. Monitoring i aktualizacja Lokalnej Strategii Rozwoju Obszarów Wiejskich Kanału Elbląskiego na lata 2016-2023, kryteriów i procedur wyboru operacji oraz zadań grantowych.
  2. Ogłoszenie i wykonanie naborów wniosków w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju Obszarów Wiejskich Kanału Elbląskiego w 3 zakresach:
    • podejmowania działalności gospodarczej,
    • rozwijania działalności gospodarczej,
    • rozwoju niekomercyjnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej lub kulturalnej.
  3. Ogłoszenie i wykonanie naboru wniosków w ramach Projektu Grantowego:  Rekreacja Wodna.
  4. Realizacja i rozliczenie dwóch operacji własnych KE LGD, tj.:
    • EKOMUZEUM Krainy Kanału Elbląskiego
    • Wsie Tematyczne Krainy Kanału Elbląskiego.
  5. Realizacja dwóch projektów współpracy, tj.:
    • Symbioza Małych Atrakcji Kulinarnych (SMAK)
    • Markowy Produkt Turystyczny (MPT).
  6. Koordynacja marki Krainy Kanału Elbląskiego.
  7. Współpraca, doradztwo i monitoring przy realizacji 10 zadań w ramach PO FIO Warmia Mazury Lokalnie 3.

W 2019 roku będziemy kontynuować rozpoczęte działania i planujemy nowe, a w tym:

1. Monitoring Lokalnej Strategii Rozwoju Obszarów Wiejskich Kanału Elbląskiego na lata 2016-2023.
  2. Aktualizacja Lokalnej Strategii Rozwoju Obszarów Wiejskich Kanału Elbląskiego na lata 2016-2023 pod dodatkowe środki PROW 2014-2020.
  3. Posiedzenie Walnego Zebrania Członków związane ze:
    • sprawozdawczością merytoryczną i finansową za 2018 rok,
    • aktualizacją LSR pod dodatkowe środki.
  1. Przeprowadzenie naboru wniosków z podejmowania działalności gospodarczej w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju Obszarów Wiejskich Kanału Elbląskiego.
  2. Ogłoszenie naboru w ramach operacji własnej LGD pn.:
    • Oznakowanie kajakowe
    • Oferta biznesowa wsi tematycznych.
  3. Realizacja operacji własnej pn. Odnowienie oznakowania szlaków rowerowych Krainy Kanału Elbląskiego.
  4. Organizacja trzech szkoleń terenowych przewodników turystycznych i spotkania podsumowującego w ramach zadania publicznego pn. Rozwój i promocja turystyki Krainy Kanału Elbląskiego.
  5. Kontynuacja realizacji projektu współpracy trzech LGD (MPT) i jego rozliczenie.
  6. Wdrażanie dwóch projektów współpracy, tj.:
    • Questingowy Projekt Współpracy II
    • Zintegrowany produkt turystyczny SMAK II.
  7. Kontynuacja wdrażania PO FIO oraz kreacji artystycznej marki Krainy Kanału Elbląskiego.

S.Pańczuk

IMG 20181218 133911