Rusza konkurs mikrodotacji FIO Warmia Mazury Lokalnie III

Logo FIO NIW 2018Od 13 lipca 2018 roku do 12 sierpnia 2018 roku trwa nabór wniosków na mikrodotacje FIO Warmia Mazury Lokalnie III. Program dotacyjny FUNDUSZ INICJATYW OBYWATELSKICH - WARMIA MAZURY LOKALNIE III jest działaniem realizowanym w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020, Priorytet 1 Małe Inicjatywy.

Generator wniosków znajduje się pod linkiem:

Program mikrodotacji adresowany jest do:

1) młodych organizacji pozarządowych;

2) grup nieformalnych;

3) grup samopomocowych.

Realizacja programu mikrodotacji opiera się na dwóch filarach:

1) regrantingu (na podstawie art. 16a UoDPPioW)

2) zapewnienia możliwości realizacji inicjatyw grupom nieformalnym,

które stanowią główny element projektu pn. WARMIA MAZURY LOKALNIE III, prowadzonego wspólnie przez 7 Organizacji Partnerskich działających w  województwie warmińsko – mazurskim, z których większość stanowią Ośrodki Działaj Lokalnie: Lokalna Grupa Działania "Warmiński Zakątek", Stowarzyszenie „PRZYSTAŃ”, Nidzicki Fundusz Lokalny, Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych "STOPA", Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży, LGD Południowa Warmia, Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski Lokalna Grupa Działania.

Partnerem strategicznym projektu oraz instytucją współfinansującą jest Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce (w ramach programu Działaj Lokalnie ze środków Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności). Wkład własny w realizację projektu współfinansuje ponadto Samorząd Województwa Warmińsko – Mazurskiego.

Celem realizacji projektu pn. WARMIA MAZURY LOKALNIE III jest aktywne i trwałe zaangażowanie obywateli województwa warmińsko – mazurskiego, działających w grupach nieformalnych, samopomocowych i młodych organizacjach pozarządowych, w życie publiczne i działania samopomocowe poprawiające warunki życia, poprzez wsparcie co najmniej 64 inicjatyw oddolnych służących działaniom na rzecz dobra wspólnego.

Katalog plików zawiera: ogłoszenie o konkursie, Regulamin PO FIO WML III, Mapę mikrodotacji w latach 2014-2017, karty oceny formalnej i merytorycznej.

S.Pańczuk