Seniorzy w akcji 2017

Seniorzy w akcjiDo 20 marca 2017 r. trwa rekrutacja do X edycji konkursu "Seniorzy w akcji" (Inkubator + dotacje).

Konkurs Seniorzy w akcji skierowany jest do osób 60+ lub do par międzypokoleniowych (osoba 60+ i osoba do 35. roku życia), które mają pomysł na projekt społeczny, chcą pracować nad jego rozwojem i zrealizować go przy wsparciu ekspertów. Stawiamy na działania przyczyniające się do wypracowania trwałych zmian społecznych na poziomie lokalnym.

Wiele osób dopiero po przejściu na emeryturę ma czas, aby rozwijać swoje pasje, realizować marzenia i chowane do szuflady pomysły. Zmienia się rola seniorów - mogą być oni liderami, twórcami działań, a nie tylko odbiorcami usług do nich kierowanych.

Towarzystwo “ę” i Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności szuka aktywnych osób 60+, które chcą połączyć rozwijanie własnych pasji i zainteresowań z działaniem na rzecz innych. Do udziału w programie zapraszane są także osoby do 35 r. życia, które chcą wspierać działania międzypokoleniowe i i angażować się w rozwiązywanie lokalnych problemów, takich jak np. samotność seniorów, brak przestrzeni do spotkań dla mieszkańców, brak ciekawej oferty zajęć dla dzieci czy niewielkie zainteresowanie lokalną historią.

Seniorzy w akcji (inkubator + dotacje) to ogólnopolski konkurs realizowany od 2008 roku ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Do tej pory zrealizowano 300 działań społeczno-kulturalnych w całej Polsce, w których udział wzięło ponad 10 000 osób.

Realizatorzy projektów wezmą udział w kreatywnych warsztatach i otrzymają dotację w wysokości do 12 tys. zł.

Nabór do konkursu trwa do 20 marca 2017 r.

Więcej informacji: www.seniorzywakcji.pl